TRENING FUNKCJONALNY

Prawie każdy z nas zauważył kiedyś, że pewne mięśnie w naszym ciele są doskonale rozciągnięte i pozwalają nam poruszać się w pełnych zakresach ruchu, inne zaś wręcz przeciwnie. Prawdopodobnie próbowałeś już rozciągnąć te przykurczone mięśnie ale w perspektywie długoterminowej skończyło się to porażką. To zupełnie naturalne, ponieważ rozciąganie samo w sobie nie działa.

Tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak przykurczony mięsień. To Twój mózg kontroluje napięcie i rozciągnięcie Twoich mięśni. Te które są chronicznie skrócone, zazwyczaj są zbyt silne w stosunku do swoich antagonistów i powodują wady postawy. Co gorsza, mózg wyrównuje ten dysbalans sił poprzez „skrócenie” także tych słabszych mięśni, tak aby całkowicie nie poddały się silniejszemu antagoniście. Rolowanie i rozciąganie działają rozluźniająco na te struktury, ale tylko przez około 20 minut. Po tym czasie mózg znowu przywróci ich dotychczasowe napięcie, aby nie stała Ci się krzywda. I mimo, że jest to działanie szkodliwe dla Ciebie, występuje tu zasada wyboru mniejszego zła – lepiej żebyś był pospinany, niż od razu miałbyś zniszczyć stawy z powodu przeciążeń.

Jeżeli chcesz aby mięsień po sesji rolowania i rozciągania pozostał w zwiększonych zakresach ruchu, musisz wykonać po nim odpowiedni trening siłowy. W ten sposób Twój mózg zauważy, że potrafisz bezpiecznie pracować na nowych, pełniejszych zakresach ruchu, a dysbalans sił się zmniejszył, w związku z czym może trochę „poluźnić skrócony mięsień”. Żeby Ci to zobrazować, dam Ci przykład:

Załóżmy, że masz problem z garbieniem się i Twoje barki uciekają do przodu. Być może jest to problem zbyt napiętych mięśni piersiowych. Wykonaj więc sesję rolowania i rozciągania tych mięśni i zauważ, że teraz dużo łatwiej jest Ci się wyprostować. Żeby ten stan pozostał z Tobą na zawsze, wykonaj teraz ćwiczenia na grupę mięśni, która odpowiada za ściąganie łopatek i barków w tył. Gwarantuję Ci, że ta strategia zadziała i już po kilku treningach zauważysz, że znacznie mniej się garbisz.

Trening Funkcjonalny w pierwszej kolejności skupia się na korekcji Twoich wad postawy, trwałym rozciągnięciu przykurczonych mięśni i wzmocnieniu tych dotychczas osłabionych. Tylko takie działanie pozwoli Ci ćwiczyć w zdrowy, bezpieczny i efektywny sposób. Przestaniesz walczyć sam ze swoim ciałem i zaczniesz wykorzystywać swój pełny potencjał. To prowadzi do maksymalnie szybkiego wzrostu poziomu Twojej sprawności, którego bardzo przyjemnym efektem ubocznym jest poprawa sylwetki.

DLACZEGO ZAJĘCIA „TRENING FUNKCJONALNY„ SĄ DOBRYM WYBOREM?
  1. Cały czas znajdujesz się pod opieką doświadczonego trenera, który wie jak funkcjonuje ludzkie ciało. Nie musisz tracić setek godzin na naukę anatomii, fizjologii czy metodyki treningu, ponieważ ja przedstawię Ci gotowe rozwiązania.
  2. Małe 6 osobowe grupy, w których pracujemy pozwalają mi jako Trenerowi poświęcić każdemu uczestnikowi zajęć odpowiednią ilość czasu. Dzięki temu otrzymujesz usługę zbliżoną do treningu personalnego, za zdecydowanie niższą cenę.
  3. Tworzymy zgraną społeczność, która zachęca Cię do regularnego uczestnictwa w zajęciach i pełnego zaangażowania. Obserwując swój progres na tle grupy, otrzymujesz ogromną motywację do działania.

Jest to jedyna taka usługa w najbliższej okolicy z najlepszym stosunkiem jakości do ceny

TWOJE KORZYŚCI


Zdrowe ciało

Jeśli coś Cię boli – przestanie; jeśli nie – nigdy nie zacznie boleć.


Sprawność

Będziesz skakać wyżej, biegać szybciej, rzucać dalej. Odczujesz to zarówno w życiu codziennym jak i w sporcie.


Sylwetka

Dobry wygląd jest następstwem Twoich treningów. Pracując na wysokiej intensywności zbudujesz wyrzeźbioną sylwetkę.


Energia

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś zbyt zmęczony by zacząć ćwiczyć, przyjdź do nas 10 razy i zapomnisz o takich problemach.


Spokój

Nasza sala jest miejscem, gdzie możesz przerobić nadmiar stresu w dobry wynik sportowy.


Zabawa

Sport poprzez zabawę pamiętasz jeszcze z dzieciństwa. W tym miejscu wspomnienia ożyją.Poznaj opinie naszych klientów na temat Treningu Funkcjonalnego


„Na trening funkcjonalny chodzę od dwóch miesięcy. Początki były ciężkie ale jestem bardzo zadowolona z zajęć i polecam je każdemu kto chce poczuć się lepiej i poprawić swoją kondycję. Pan Adrian pilnuje poprawności wykonywanych ćwiczeń oraz tego żebyśmy się nie „obijały” 😀 Ćwiczymy w małej grupie motywując się nawzajem 😁
– Roksana Goworek

„Do treningów zawsze brakowało mi motywacji, jednak zajęcia z Treningu Funkcjonalnego skutecznie rozwiązały ten problem. Prawdopodobnie to zasługa świetnej atmosfery, dzięki której przychodzę na treningi pomimo zakwasów. Patrząc na to jak inni nie odpuszczają, ja też jestem w stanie dawać z siebie zawsze 100%. Szczerze polecam Trening Funkcjonalny każdemu, kto chce zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę”
– Edyta Andryszczyk

„Trening Funkcjonalny z Adrianem to czysta przyjemność 😉 jego pasję widać na treningach, a efekty po 😎 ćwiczę z Adrianem od czerwca i jestem mega dumna ze swoich osiągnięć. Bóle kręgosłupa ustąpiły, stawy kolanowe ,,nabrały mocy,, i ogółem większa chęć do życia i mobilizacja. Dlatego każdemu kto zastanawia się czy warto mówię TAK !!! Przyjdź i zaryzykuj, a sam(ama) ocenisz i powiesz że to jest to 😉 „
– Ilona Lachowska

CO JESZCZE MUSZĘ WIEDZIEĆ NA TEMAT ZAJĘĆ?  1. Grafik zajęć znajdziesz pod tym linkiem: https://wod.guru/schedule/stp
  2. Zajęcia trwają od 45 do 60 minut
  3. Koszt miesięcznego karnetu to 250 zł
  4. Nie ma wejściówek jednorazowych
  5. Karnet ze względu na limit miejsc ma charakter ciągły, czyli odnawia się automatycznie na kolejny miesiąc
  6. Treningi są skalowane, co oznacza, że mogą w nich z powodzeniem uczestniczyć początkujący jak i bardziej zaawansowani.

Chciałbyś uczestniczyć w zajęciach z Treningu Funkcjonalnego? Świetnie się składa, bo właśnie trwa nabór do nowej grupy początkującej prowadzonej przez Klaudię. Treningi będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o 20:00. Wypełnij formularz kontaktowy poniżej, a zadzwonię do Ciebie i zapiszę na listę chętnych. Kiedy zbierzemy minimum 3 osoby, startujemy!

Liczba wolnych miejsc w tym momencie to: 4

Wypełnij formularz kontaktowy, a zadzwonię do Ciebie w ciągu 24 godzin i przestawię więcej szczegółów: